8. SINIF MADDE VE ENDÜSTRİ DERS NOTLARIalert-success
Liselere Giriş Sınavı Fen Bilimleri testinde karşınıza çıkacak olan ünitelerden biri de Madde ve Endüstri. Bu ünite aslına bakarsanız çok önemli konu başlıklarını içeriyor. Örneğin; periyodik sistem, kimyasal tepkimeler, asitler ve bazlar, ısı ve sıcaklık alt başlıklarının her biri tek başına bir ünite sayılabilir. Yani bana göre 8. Sınıf 4. Ünite Madde ve Endüstri aslında tek bir ünite değil, içinde 4 farklı önemli konuyu barındırıyor.

Yukarıda da dediğim gibi çok ama çok önemli temel konu başlıklarını içeren 4. Ünite Madde ve Endüstri Konu Anlatımı PDF dokümanları siteye yüklemeye başlıyorum arkadaşlar. Özellikle yorum yapabilme, mantık ve muhakeme becerinizi ölçen günlük yaşamla ilişkilendirilmiş yeni nesil sorularda işinizi kolaylaştıracak detay bilgiler içeren Konu Anlatımı PDF dosyaları hazırladım. 

Özet bilgilerin yanı sıra deneysel sorulardaki becerilerinizi de geliştirmek için ünite kapsamında karşınıza çıkacak deney soruları ile ilgili de çeşitli notlar yer alıyor. Yani 8. Sınıf Fen 4. Ünite Madde ve Endüstri Konu Anlatımı PDF mutlaka her öğrencinin çalışması ve düzenli tekrarlar yaparak, notlar çıkarması gereken bir doküman oldu.

Periyodik Sistem Ders Notları PDFalert-success
Fiziksel ve Kimyasal Değişimler Konu Anlatımıalert-success
Kimyasal Tepkimeler Konu Özeti PDFalert-success
Asitler ve Bazlar Konu Anlatımı PDFalert-success
Maddenin Isı İle Etkileşimi Özet PDFalert-error
Türkiye'de Kimya Endüstrisi Ders Notları PDFalert-error
MADDE VE ENDÜSTRİ ÇALIŞMA KAĞITLARI (YENİ)alert-info
8. SINIF 50 ADET YENİ NESİL DENEME SINAVI PDFalert-info
TÜM ÜNİTELER EL YAZISI KONU ANLATIMLARI (İNDİR)alert-success
Sitede yer alan tüm testlere ait cevap anahtarları indireceğiniz pdf dokümanların son sayfasına eklenmiştir. İndirme işlemini tamamladığınızda pdf dokümanı kontrol edin, cevap anahtarı olmayan içerikleri aşağıdaki yorumlar bölümünden tarafımıza iletmeyi unutmayın...alert-info

Sitede yer alan tüm testlerdeki sorular sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde yayımlanan pdf dokümanlardan derlenmiştir. EvdekiFen.com site içerisinde yer alan hiçbir doküman ile ilgili sorumluluğu asla kabul etmez...alert-warning